Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o pomoc
Autor Wiadomość
katty

Wysłany: 2012-06-18, 08:13    proszę o pomoc

Witam serdecznie, zacznę od tego, że mój syn (10 lat) jest obecnie diagnozowany w kierunku ZA. Wiele wskazuje na to, że diagnoza będzie właśnie taka :( Bardzo dużo dowiedziałam się już o tej chorobie, jednak potrzebuję informacji na temat tego, jaką dietę powinnam zaserwować synkowi? Zauważyłam, że po odstawieniu słodyczy i napoi kolorowych jest dużo spokojniejszy i łatwiej do niego dotrzeć (słucha co się do niego mówi ). Problem jest jeszcze taki, iż ma podwyższony hormon tarczycy i badanie EEG wyszło mu nie dobrze(jednak pani psychiatra nie wytłumaczyła mi co jest nie tak?!). Dziś zapisuję syna do IMiD do endokrynologa na dalsze badania tarczycy. Poradźcie proszę jakich produktów powinnam unikać a jakie dobrze podawać dziecku z Zespołem Aspergera.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-06-19, 13:26    

Szczerze - to nie do końca wiem, co z tym robić. Takich przypadków jest zbyt mało i zbyt rzadko są opisywane, aby powiedzieć coś na pewno. Ale swego czasu przeglądałem fora internetowe ludzi z tym schorzeniem, a także miejsca gdzie wypowiadają się matki, co najczęściej pomagało - niestety część z tych terapii jest ściśle powiązana z typowym autyzmem i na niego działała, czy podziała na ZA - nie wiadomo, ale żadna z nich nie powinna zaszkodzić:

- oczyszczenie z metali ciężkich, zwłaszcza z rtęci. Odpowiedni temat jest w dziale z artykułami
- beta-alanina, która powoduje duży wzrost karnozyny. Karnozyna ma tak silne działanie, że niektórzy wręcz zaczynają definiować odmiany autyzmu jako niedobór tej substancji. Od tego bym zaczął, na allegro można beta-alaninę kupić w opakowaniach po pół kg, co powinno starczyć na pół roku.
- przy wszelkich autyzmach poleca się duże dawki witamin z grupy B, zwłaszcza B12 w formie metylokobalaminy. Pomoże, nie pomoże, ale z pewnością nie zaszkodzi
- warto sprawdzić cholesterol, jeśli jest zbyt niski - olej kokosowy bardzo ładnie go podnosi, bez typowych skutków ubocznych tłuszczy odzwierzęcych, takich jak miażdżyca czy zwiększenie ryzyka nowotworów
- warto spróbować uzupełnić kwasy omega 3 i aktywne formy omega 6, czyli olej z wiesiołka + olej omega 3w kapsułkach. W badaniach klinicznych taka terapia powodowała częściowe cofanie się autyzmu.
- jeśli już bierze się omega 3, warto dodać urydynę i cholinę, w połączeniu z omega 3 tworzą one prawdziwą megaterapię poprawiającą działanie mózgu - efekty czasami są oszałamiające, u mnie np poprawa pamięci była niemal nie do opisania, w kilkanaście minut byłem w stanie nauczyć się rzeczy, które wcześniej nie wchodziły przez całe tygodnie. Terapia ta jest opisana w temacie "leczymy nerwicę i depresję". Witamina E w formie mieszanki tokoferoli (można taką kupić na allegro) zwiększa skuteczność tej terapii, do tego stopnia że wręcz zaoszczędzi się trochę kasy.

I to chyba tyle, z tego co teraz kojarzę. Mamy na forum gościa z aspergerem, który co prawda co chwilę pyta co robić, ale nigdy tego nie robi. Jeśli będzie jakaś bardzo widoczna poprawa, daj znać, może się gość przekona.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

katty

Wysłany: 2012-06-19, 14:50    

Serdeczne dzięki za podpowiedzi, na początek podam mu witaminę B12. Całkowicie odstawiłam mu słodycze i kolorowe napoje i już po tygodniu jest poprawa w zachowaniu , bardziej słucha gdy się do niego coś mówi. Mam nadzieję, że witaminka też coś pomoże. :)

prostix

Wysłany: 2012-06-19, 15:15    

tomakin napisał/a:
warto spróbować uzupełnić kwasy omega 3 i aktywne formy omega 6, czyli olej z wiesiołka + olej omega 3w kapsułkach. W badaniach klinicznych taka terapia powodowała częściowe cofanie się autyzmu.

Wskaż mi te badania.
tomakin napisał/a:
- warto sprawdzić cholesterol, jeśli jest zbyt niski - olej kokosowy bardzo ładnie go podnosi, bez typowych skutków ubocznych tłuszczy odzwierzęcych, takich jak miażdżyca czy zwiększenie ryzyka nowotworów

Wskaż mi badania, które dowodzą, że olej kokosowy nie powoduje miażdżycy ani nowotworów. Przecież to tłuszcz nasycony, sam mówiłeś, że one powinny być wyeliminowane.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-06-19, 15:56    

O, to właśnie kolega z Aspergerem

pytanie, czy jak dostaniesz te informacje, to zaczniesz stosować to wszystko w praktyce?

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

prostix

Wysłany: 2012-06-19, 17:40    

Prędzej zastosuję w praktyce dietę niskosiarkową i chelatację za pomocą protokołu Cutlera. Gdybym zaczął jeść kolendrę, to by moje zdrowie się pogorszyło, a nie poprawiło.

katty

Wysłany: 2012-06-19, 17:53    

Moje dziecko cholesterol miało w normie. No ale właśnie tak to jest z Aspie.... ty swoje-on swoje, ja codziennie to mam z synem, ale wiem dokładnie, że jemu ZA też utrudnia życie niestety. Choć zdarzają się też zabawne sytuacje z tym związane. Ale ogólnie ciężko jest niestety :(

prostix

Wysłany: 2012-06-19, 17:55    

katty: problem w tym, że niektóre laboratoria nie podają dolnej granicy normy dla cholesterolu, bo mało kto wie, że cholesterol może też być za niski. Ja mam za niski i lekarze się śmieją z tego, jak im mówię, że mam za niski. Jaki konkretnie ten cholesterol? Mogłabyś podać dokładną wartość? Bo powinien być przynajmniej 160.

katty

Wysłany: 2012-06-19, 18:13    

u syna wyszedł 147,0 mg/dl a norma pisze, że jest 140,0-200,0 więc jest w normie na szczęście :) no ale może to są wartości odpowiednie dla dzieci a nie dla dorosłych? Niestety nie wiem.

jinx.pl

Wysłany: 2012-06-19, 23:21    Re: proszę o pomoc

katty napisał/a:
Witam serdecznie, zacznę od tego, że mój syn (10 lat) jest obecnie diagnozowany w kierunku ZA. Wiele wskazuje na to, że diagnoza będzie właśnie taka :( Bardzo dużo dowiedziałam się już o tej chorobie, jednak potrzebuję informacji na temat tego, jaką dietę powinnam zaserwować synkowi? Zauważyłam, że po odstawieniu słodyczy i napoi kolorowych jest dużo spokojniejszy i łatwiej do niego dotrzeć (słucha co się do niego mówi ).

Super, tak trzymaj . Teraz odstaw mu "siarke" a zobaczysz mega dodatkowe plusy.

Cytat:
Problem jest jeszcze taki, iż ma podwyższony hormon tarczycy i badanie EEG wyszło mu nie dobrze(jednak pani psychiatra nie wytłumaczyła mi co jest nie tak?!).

zwykle nie tłumaczą.

Cytat:
Dziś zapisuję syna do IMiD do endokrynologa na dalsze badania tarczycy. Poradźcie proszę jakich produktów powinnam unikać a jakie dobrze podawać dziecku z Zespołem Aspergera

masa info jak wyprowadzic kogos z autyzmu jest na dziec.org w dziale Chelatacja wg Cutlera.
http://www.dzieci.org.pl/...dlug-a-cutlera/
Jesli chcesz wyprowadzic swojego dzieciaka, proponuje zapoznac sie z zagadnieniem zatrucia rtecia, jak działa ono na organizm i z Cutlerem ktory jako swietny naukowiec najbardziej naukowo problem zatrucia rtecia.

Cytat:
Szczerze - to nie do końca wiem, co z tym robić.

Ja wiem.
wejdz na
http://www.dzieci.org.pl/...dlug-a-cutlera/

oraz na
www.pdm.org.pl

tam masa informacji. ( na forum duzo w starych/archiwalmych postach)

Cytat:
Takich przypadków jest zbyt mało i zbyt rzadko są opisywane, aby powiedzieć coś na pewno.

Jest akurat duzo, wiecej niz kiedys, i zagadnienie jest bardzo dobrze opisane przez Cutlera oraz innych specjalistow. (np dr Shaw).

Cytat:

Ale swego czasu przeglądałem fora internetowe ludzi z tym schorzeniem, a także miejsca gdzie wypowiadają się matki, co najczęściej pomagało - niestety część z tych terapii jest ściśle powiązana z typowym autyzmem i na niego działała, czy podziała na ZA - nie wiadomo

wiadomo.

Cytat:

ale żadna z nich nie powinna zaszkodzić:

powinna.
niestety tomakin za mało zna komleksowosc problemu zatrucia rtecia by moc sie o tym wypowiadac.

Cytat:
- oczyszczenie z metali ciężkich, zwłaszcza z rtęci. Odpowiedni temat jest w dziale z artykułami

czyli pewnie uzywanie kolendry do odtruwania metali co jest BARDZO niebezpieczne, i BARDZO NIE-NAUKOWE. - NIE SLUCHAJ tych konrektnych rad katty.

jesli chcesz w sposob bezpieczny i zgodny z prawda naukowa odtruwac swojeggo syna (i kogokolwiek) zapoznaj sie katty z calym protokolem chelatacji malych dawek chelatora podawawanych wg-okresu-poltrwania (protokol cutlera).

Ufałbym specjaliscie/naukowcu o specjalistycznej wiedzy ktory napisał publikacje naukowe w tym zakresie jakim jest (dr) Andy Cutler, a nie trzeciorzednym radom z forum od osoby o dobrych intencjach.

Cytat:
- beta-alanina, która powoduje duży wzrost karnozyny. Karnozyna ma tak silne działanie, że niektórzy wręcz zaczynają definiować odmiany autyzmu jako niedobór tej substancji. Od tego bym zaczął, na allegro można beta-alaninę kupić w opakowaniach po pół kg, co powinno starczyć na pół roku.

wielu zatrutym dzieciakom beta-alanina moze ZASZKODZIC. wszystko zalezy od tego jak ulokowane sa defekty metaboliczne przy zatruciu rtecia.
Cytat:

- przy wszelkich autyzmach poleca się duże dawki witamin z grupy B, zwłaszcza B12 w formie metylokobalaminy. Pomoże, nie pomoże, ale z pewnością nie zaszkodzi

zgoda ze b12 pomaga w autyzmach, i sprobwoac trzeba - wlasnie najlepiej w formie metylo-cobalaminy - ale wiele dzieciakom przy swoich defektach metabolicznych akurat b12 ZA-SZKODZI nasilajac np agresje/pobudzenie.

j.w., to sprawa indywidualna jaka jest reakcja.

Cytat:

- warto spróbować uzupełnić kwasy omega 3 i aktywne formy omega 6, czyli olej z wiesiołka + olej omega 3w kapsułkach. W badaniach klinicznych taka terapia powodowała częściowe cofanie się autyzmu.

zgoda. dokladnie co cutler poleca. omega 3 + GLA

Cytat:
- jeśli już bierze się omega 3, warto dodać urydynę i cholinę, w połączeniu z omega 3 tworzą one prawdziwą megaterapię poprawiającą działanie mózgu - efekty czasami są oszałamiające, u mnie np poprawa pamięci była niemal nie do opisania, w kilkanaście minut byłem w stanie nauczyć się rzeczy, które wcześniej nie wchodziły przez całe tygodnie.

ponownie - tomakin nie docenia zakresu defektow metabolicznych wynikajacych z intoksykacji rtecia i nie powinien kierowac sie logika::
"co podziałało na mnie, pomoze..."
kiedy daje rady.
(ps. skoro czegos wczesniej nie mogles sie nauczyc tygodniami, to ten fakt cos sugeruje...)

natomiast sama cholina jest na liscie rzeczy do wyprobowania przez cutlera, urydyna nie slyszalem.

(a nawet gdyby to i tak jest to rada "w ciemno")

Cytat:
Witamina E w formie mieszanki tokoferoli (można taką kupić na allegro) zwiększa skuteczność tej terapii, do tego stopnia że wręcz zaoszczędzi się trochę kasy.

dobra rada - witamina e jako mieszanka tokopheroli. i jeden z glownych suplementow cutlera.

Cytat:
Serdeczne dzięki za podpowiedzi, na początek podam mu witaminę B12. Całkowicie odstawiłam mu słodycze i kolorowe napoje i już po tygodniu jest poprawa w zachowaniu , bardziej słucha gdy się do niego coś mówi. Mam nadzieję, że witaminka też coś pomoże

obserwuj go jak reaguja na ta witamine.
ale wazniejsze sa suplementy: magnez, cynk, wit e, wit c, i te wspomagajace nadnercza, w odpowiednich dawkach.

a dieta co do sztucznych dodatkow itp - powinna byc taka jak 100 lat temu. innymi slowy jesli czegos nie bylo w spozywczym obiegu 100 lat temu - nie dawac do jedzenia.

i obok slodkiego wywalilbym siarke - siarka swietnie podkarmia grzyba i patogeny, nawet moze i lepiej niz slodkie.
zmiany w zachowaniu moga byc ogromne, wiec trzeba probnie wywalic siarke na okolo tydzien. (i nie jest to ani szkodliwe dla zdrowia ani specjalnie wyzeczeniowe)

liste znajdziesz pod http://www.pdm.org.pl/ind...id=32&Itemid=63

(ps. tomakin, tobie tez bym polecał przy twojej reakcji na MSM.... )

Cytat:

Moje dziecko cholesterol miało w normie. No ale właśnie tak to jest z Aspie.... ty swoje-on swoje, ja codziennie to mam z synem, ale wiem dokładnie, że jemu ZA też utrudnia życie niestety. Choć zdarzają się też zabawne sytuacje z tym związane. Ale ogólnie ciężko jest niestety :(

wiec im szybciej wprowadzisz mu odpowiednie zmiany suplementacyjno-dietetyczne (wit e, wit c, magnez, cynk wspomaganie nanderczy + dieta ww. plus ewentualnie ebzglutenowa i bezkazeinowa),
tym szybciej znikna mu zachowania ja swoje-on swoje i bedzie normalniejszym wspolpracujacym dzieciakiem.

Cytat:

u syna wyszedł 147,0 mg/dl a norma pisze, że jest 140,0-200,0 więc jest w normie na szczęście :) no ale może to są wartości odpowiednie dla dzieci a nie dla dorosłych? Niestety nie wiem.

to jest akurat niski cholesterol (z pewnoscia duzo ponizej optymalnej normy) jak na dzieciaki ktore potrzebuja go duzo. i typowy wynik dla zatrucia rtecia.

katty

Wysłany: 2012-06-20, 06:15    

jinx: ślicznie Ci dziękuję! od razu zabieram się za wprowadzanie witaminek. Właśnie potrzebowałam takich informacji ! Na pewno poczytam, to co wskazałeś. Odezwę się za parę dni i wpiszę jak podziałały witaminy ! Z dietą bezkazeinową może być u mnie duży problem, gdyż dzieciak uwielbia mleko krowie i wszelkie produkty z niego! Płatki z mlekiem i wszelkie jogurty są chwilowo nie do odstawienia niestety :( nie wiem, czy można w zamian podawać produkty sojowe jako zamienniki? i nie wiem też, jak on to przyjmie?! a potrafi być uparty.No ale jesteśmy na początku drogi, jeszcze dużo ciężkiej pracy przed nami.... jinx, jeszcze raz bardzo dziękuję za podpowiedźi ! Pozdrawiam serdecznie

jinx.pl

Wysłany: 2012-06-20, 12:11    

Cytat:
gdyż dzieciak uwielbia mleko krowie i wszelkie produkty z niego! Płatki z mlekiem i wszelkie jogurty są chwilowo nie do odstawienia niestety :

WLASNIE DLATEGO je tak "lubi" ze sa to produktu pelne siarki i podkarmiaja mu patogeny w jelitatch - rezultatem tego jest zachowanie ktore objawia sie min ogromnym uporem.
To jest mechanizm UZALEZNIENIA przy zatruciu - to nie to ze ktos je tek bardzo "lubi", po prostu pategeny wysylaja sygnał by zywicel wzeral to co je podkarmia, tak by nigdy tych produktow nie wywalic. ale wtedy mamy ciagle bledne kolo.
ale one MUSZA BYC wywalone jesli chcesz widziec zmiane, zeby przerwac to bledne kolo.

i pewnie sobie myslisz ze jesli odstawisz produkty mleczne to bedziesz non stop miala "wojny" o to. otoz nie! bo jesli uda ci sie mu odstawic to na ok tydzien (i inne produkty siarkowe) - to przerwiesz bledne kolo: ten mechanizm uzaleznienia minie bo patogen juz siarka nie bedzie podkarmiany, bedzie oslabiony i nie bedzie mogl wysylac "sygnałow".

soja odpada bo tez siarkowa, ale jest np. mleko ryzowe.

ps. sa dwie grupy zatrutych: tym ktorym siarka pomaga w diecie szkodzi i tym ktorym nawet pomaga. ale zeby wiedziec w ktorej grupie ktos jest trzeba najpierw sprobowac wariant wywalenia siarki.

jinx.pl

Wysłany: 2012-06-20, 12:24    

dodam jeszcze ze jesli chodzi o symptomy od-patogenowe i ich podkarmianie to zarowno cukier jak i siarka podkarmiaja.z ta roznica ze:

- siarka zwykle działa jak multiwitamina na grzyba i patogeny: reakcje w zachowaniu ludzi to zwykle "negatywne" symptomy w zachowaniu : , upor, deprecha, melancholijnosc, agresja, pobudzenie
- cukier dziala jako zrodlo energii dla patogenow - i po nim ludzie sa nakreceni, glupawkowaci, choc jak nie ma siarki to tych ww "ciezkich" symptomow nie ma.

i wywalenie siarki czesto moze byc bardziej kluczowe od wywalenia cukru, a czasem nawet odrobine slodyczy mozna zjesc - pod warunkiem ze nie je sie siarki.
ale to czasem i w zaleznosci od osoby. na pewno kombinacja siarka + "cukier" to najgorszy killer.

ps. aha. no i bardzo prosze:)

prostix

Wysłany: 2012-06-20, 15:18    

A cukier działa tak samo jak biała mąka czy gorzej? Czy Cutler uważa, że ważniejsza dieta niskosiarkowa od bezglutenowej i bezkazeinowej?

katty

Wysłany: 2012-06-20, 16:52    

jinx: zaopatrzyłam się już w odpowiednie produkty oraz witamine E, wit. C, Magnez + wit. B6, oraz cynk, syn dostał mleko ryżowe i jest zachwycony nim, więc nie jest żle :) zobaczymy co będzie po tym tygodniu, ale jestem pełna nadziei, że będzie tylko lepiej. Bardzo dziękuję ci jinx za pomoc, Będę pisać o zmianach, jeśli takie będą :)

p.s: co możesz doradzić w kwestii natręctw?

Odpowiedz do tematu