This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrot do zdrowia po "zajechaniu".
#61
Z badań wyszło, że jedyna rzecz, którą badałeś a której organizm nie utrzymuje na stałym poziomie we krwi, była obniżona. Pozostałe wyjdą dobrze, nawet jeśli wewnątrz komórek masz niedobór, poza tym nie badałeś nawet żadnej z tych co wymieniłem.

Pytałeś o powrót do zdrowia po zajechaniu, jak dla mnie uzupełnienie tych rzeczy, które najczęściej znikają, to najlepsze co można zrobić. Tu już nie tylko o sen chodzi, ale o ogólny stan zdrowia, ochronę przed chorobami serca, nowotworami, procesami starzenia...
Odpowiedz
#62
Z tego co pominąłem to chyba tylko wapń został?

Rozumiem, że piszesz o kwasie foliowym, a czemu je organizm nie utrzymuje na stałym poziomie?
Odpowiedz
#63
"Niski kwas foliowy to znak, że dieta była faktycznie słaba. Dorzuć może wszystkie, ale to dosłownie wszystkie witaminy i minerały, które mogły znikać w okresie złego odżywiania. Jakaś witamina A (to grosze kosztuje), E, może C, B complex, najlepiej od razu takie, które zawiera B6 w formie P5P, będziesz miał 2 rzeczy naraz załatwione. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz B complex która ma też kwas foliowy, wszystko w jednej tabletce. Oczywiście selen, cynk, może też bardziej egzotyczne rzeczy, typu molibden, lit, bor. Nie wiem, czy znajdziesz multiminerał który ma to wszystko, ja oddzielnie kupowałem w chemicznym i robiłem roztwory, brzmi dziwnie, ale z drugiej strony raz kupujesz taki molibden i masz zapas na 30 lat, bo na tyle wystarczy.

Z tego co wymieniłem. A, C, E, cynk, selen, lit - to wszystko bardzo mocno wpływa na nerwicę."
Odpowiedz
#64
A ok, to tak robię Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości